Telefon:
+90 0507 231 5057
+90 0507 791 9320

Adres:
Hamidiye Mah. Fidan Sk. No: 8
34782, Çekmeköy / İstanbul

Pimapen Kapı Kilidi Tamiri: Püf Noktalar

Pimapen kapılarınız arızalandıklarında hızlıca çözüm üretmek isteyebilirsiniz. En uygun bakım talimatlarını takip etseniz bile kapıların zaman içerisinde bozulduğunu fark edebilirsiniz. Kilitleme mekanizmasında sorun varsa pimapen kapı kilidi tamiri yaptırmanız gerekir.

PVC kapı kilidi tamiri gerektiren durumlar çoğu zaman hareketli parçaların bozulması, yıpranma ve aşınmayla ilgilidir. Sorun olduğunda kapının düzgünce açılıp kapanması için onarım yapılması gerekir. Aksi taktirde günün birinde kapının ardında kalabilirsiniz.

PVC Kapı Kilidi Arızası Nasıl Anlaşılır?

Pimapen kapı kilidi tamirinin gerekli olup olmadığını belirlemek için belirli noktalara dikkat edebilirsiniz. Böylece onarım için boşa masraftan en iyi şekilde kaçınabilirsiniz. Sonrasında en iyi pimapen tamir hizmetinden yararlanmak için arayışlarınıza başlayabilirsiniz.

 • Kapı kolunuz sıkıca kilitlenmemeye başlamış olabilir. Pimapen kapı kilitlenmiyorsa sebebi aşınma ve yıpranma olabilir. Onarım için kontrollerin yapılması gerekir.
 • Kolu döndürdüğünüzde veya anahtarı taktığınızda kilit tam olarak yerine oturmamaya başlayabilir. Bu durumda pimapen kapı kilidi tamiri kaçınılmazdır.
 • Kilit sesini duymanıza rağmen pimapen kapı düzgün kilitlenmiyor olabilir. İçeride gevşemiş olan kilit parçaları var demektir ve tamir gereklidir.
 • Bazı durumlarda ise PVC kapı anahtarı boşa dönüyor olabilir. Kapsamlı temizlik yapılmadan kapı kilidinizin düzgün çalışması mümkün değildir.
 • Kapıyı kilitlemiş olsa bile dışarıdan kolun kolayca dönmesi kilidin bozulduğunun en önemli kanıtıdır. Çeşitli sebeplerle kilidin iç parçaları zarar görmüş olabilir.

Garip sesleri, değişik kilit hareketleri ve gözle görülür kusurları fark etmek kapı kilidinin durumunu netleştirmek için yeterli olabilir. Sorunu belirlerken alacağınız tüm notlar pimapen kapı kilidi tamirini gerçekleştirecek pimapen ustasına durumu anlatırken işinizi kolaylaştırır.

Profesyonel Pimapen Kapı Kilidi Tamiri

Kilit tamiri ve kol değişimi dahil tüm hizmetlere ulaşın.
Kapsamlı pimapen kapı kilidi tamiri hizmetimizden yararlanın.

Pimapen Kapı Kilidi Tamiri Nasıl Yapılır?

Pimapen kapı açılmıyorsa günlük yaşamınız aksayabilir ve daha fazla sorunla karşılaşma olasılığınız yükselir. Çok yaygın görülen pimapen kapı kilidi arızası çeşitleri vardır. Bazılarının onarımını kendiniz yapabilirsiniz. Ancak öncesinde tamir hazırlığınızı yapmış olmalısınız.

PVC kapı kilidi tamiri sırasında çok dikkatli olmalısınız. Doğru malzemeleri kullanmalı ama en önemlisi gerekli güvenlik önlemlerini almış olmalısınız. Sorun düşündüğünüzden daha büyükse profesyonel kapı kilidi tamiri hizmetlerinden yararlanmaktan çekinmemelisiniz.

1. Malzemeler ve Aletler

Evde kendi başınıza pimapen kapı kilidi tamiri yapacaksanız gerekli malzemeleri ve aletleri bir araya getirmelisiniz. Aletlerin veya malzemelerin bir kısmı elinizde olmayabilir. Bu gibi durumlarda en yakın yapı markete veya nalbura giderek aradıklarınızı bulabilirsiniz.

 • Kapı kilitlerini yağlamak için kullanılan grafit tozunu hazır edin. Yağlama işlemleri için yanınızda bir diş fırçası veya boya fırçası bulundurun.
 • Aşındırıcı özelliklere sahip olmayan hafif sabuna ihtiyacınız vardır. Ayrıca fazla yağı ve diğer parçaları temizlemek için bir bez parçası bulun.
 • Tamir işlemini kolaylaştırabilecek küçük tornavida seti gereklidir. Kilit mekanizmasını tamamen sökecekseniz yanınızda anahtar seti olmalıdır.
 • Kilit değişimi yapacaksanız yedek kilit silindiri alın. Ayrıca kilidin silindirine hafif vuruşlar yapabilmek için çekiç veya benzeri bir alet kullanacağınızı unutmayın.
 • Kilit tamiri sırasında pek çok noktada yardım olabilecek iğne uçlu pense şarttır. Ayrıca işlemleri detaylandırırken ince zımpara kağıdı gereklidir.

PVC kapı kilit mekanizması tamiri bile yapmanızı sağlayacak malzemeleri ve aletleri hazırladıktan sonra işlemlere başlayabilirsiniz. Ancak, tamir işlemlerine geçiş yapmadan önce işinizi şansa bırakmamalı ve mutlaka gerekli güvenlik önlemlerini almış olmalısınız.

2. Güvenlik Önlemleri

Evde pimapen kapı kilidi tamiri için gerekli malzemeleri ve aletleri topladıktan sonra güvenlik önlemlerine dikkat etmeniz gerekir. Özellikle pimapen kapı kilidi değiştirme gibi işlemler yapacaksanız ellerinize ve gözlerinize zarar vermemek için önlemleri ihmal etmemelisiniz.

 • Ellerinizi korumak için koruyucu eldiven, gözlerinizi korumak için koruyucu gözlük takın. Kapının çeşitli noktalarında elinizi kesebilecek noktalar yer alabilir.
 • PVC kapı kilit mekanizması tamiri sırasında yavaş ilerleyin. Acele ederseniz kırılmalar sebebiyle ellerinize zarar vermeniz söz konusu olabilir.
 • Cıvatalar gibi çok küçük parçalarla uğraşırken dikkatli olun. Parmaklarınızı kullanmanız gerekebilir ve cıvataların uygulayacağı kuvvet yaralanmanıza neden olabilir.
 • Anahtarlarda yer alan silindirler cildinizi kesebilirler. Onları eldivensiz tutmayın ve pürüzlü yüzeylerine karşı her zaman dikkatli olun.

Pimapen balkon kapısı kilidi bozulduysa tamir işlemini kendiniz yapabilirsiniz. Ancak gerekli güvenlik adımlarını attığınızdan emin olmalısınız. Onarımı tamamladıktan sonra etrafta parça ve talaş bırakmamalısınız. Titiz çalışma sayesinde onarımı başarıyla tamamlayabilirsiniz.

3. Evde Yapılabilecek Tamir İşlemleri

Pimapen kapı kilidi tamiri işlemlerinin bir kısmını evde yapabilirsiniz. Anahtarın kilide sıkışması, kapının tam kilitlenmemesi ve çok diğer problemler için çözümler üretebilirsiniz. Güvenli adımlarla basit tamir işlemlerini kolayca halledebilmeniz mümkündür.

 • Kilit mekanizması çalışmıyor: Kilit silindirini yağlamak gerekir. Bunun için grafik tozu kullanmalısınız. Tozu uygularken anahtarı içeri ve dışarı hareket ettirin. Anahtar kilit mekanizmasının içerisinde sorunsuz şekilde kayarsa problemi çözmüş olursunuz.
 • Kapı kapalı kalmıyor: Anahtarı çevirdiğinizde kilit cıvataları tam olarak çıkmayabilir. Cıvatalar çıkmıyorsa bir engel var demektir. Engeli hafifçe törpülemek iyi bir fikirdir. Test ederek cıvatalar çıkana kadar işlemleri tekrarlamanız gerekebilir.
 • Anahtar kilide sıkışıyor: Zaman içerisinde kilidin içerisinde kir birikebilir. Tamir için kilidi kapı çerçevesinden çıkarmalısınız. Kilidin iç kısmını hafif sabunla temizleyerek onu kirden arındırmalısınız. Tekrar takmadan önce ise kurumasını beklemelisiniz.
 • Kilit boşa dönüyor: Anahtar delikleri aşınmışsa kilit silindirini değiştirmek gerekir. Sadece basit işlemler uygulayarak bile kilidi değiştirebilirsiniz. Silindirleri bulmak diğer parçaları bulmaktan daha kolay olduğundan tamir işleminde çok fazla zorlanmazsınız.

Pimapen kapı kilitlenmiyorsa bazı müdahalelerle tamir işlemini kendiniz yapabilirsiniz. Tamir için her zaman fırsatınız olmayabilir. Ancak ufak tamirler için yüksek ücretler ödemenize gerek yoktur. Gerekli ekipmanlar, malzemeler ve güvenlik önlemleriyle tamiri tamamlayabilirsiniz.

pimapen kapı kilidi nasıl değiştirilir

Pimapen Kapı Kilidi Nasıl Değişir?

Eski kapı kilidiniz çok fazla sorun çıkarıyorsa değişim kaçınılmaz demektir. Pimapen kapı kilidi tamirinin mümkün olmadığı durumlarda kilidi değiştirmek en doğru seçenektir. Pimapen kapı kilidi değiştirme işlemini kendiniz yapabilir veya profesyonel tamir hizmeti alabilirsiniz.

 • PVC kapı kilitlenmiyorsa değişim yapmak isteyebilirsiniz. İlk olarak iç ve dış kapı kollarını çıkarmalısınız. Ardından kilit mekanizmasına erişirsiniz. Mekanizmaya erişince bir tornavida kullanarak kapak plakalarını yavaşça kaldırmanız gerekir.
 • Pimapen kapı kilidi arızası ne olursa olsun değişim için kilidi yerinde tutan kilitleme cıvatalarını sökmelisiniz. Kapının dış kısmında ve iç kısmında cıvatalar olacaktır. Bunları söktükten sonra kilidi kapıdan kolaylıkla çıkarabilirsiniz.
 • Pimapen kapı kilidini söktükten sonra yenisini yerine takmalısınız. Kilide ait cıvataları sökmeden önce kilidi doğru yönde taktığınızdan emin olmalısınız. Yeni kilidi takarken doğru şekilde çalışması için aşırı sıkmamaya özen göstermelisiniz.
 • Yeni kilidi yerine taktıktan sonra iç ve dış kolları unutmamalısınız. Kollar yerlerine doğru şekilde oturduklarından emin olmalısınız. Pimapen kapı kilidi tamirini tamamlarken kapak plakalarını yerlerine takmayı ihmal etmemelisiniz.

Pimapen balkon kapı kilidi tamirinde kilidi test etmeyi ihmal etmemelisiniz. Kolları ve anahtarı kullanarak test işlemini eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Kapıyı kilitleyin ve ardından tekrar açmayı deneyin. Her şey yolundaysa PVC kapı kilidi tamirini tamamlarsınız.

Kaliteli Malzemelerle Pimapen Kilidi Tamiri

Yüksek kaliteli malzemelerle pimapen kapı kilidi onarımı yaptırın.
Yaşadığınız sorunla uzun bir süre tekrar karşılaşmayın.

Bozuk Kilitli Pimapen Nasıl Açılır?

Pimapen kapı düzgün kilitlenmiyorsa zorladığınızda kilitlenmesini sağlayabilirsiniz. Buna rağmen kilitlendiğinde dışarıda kalma olasılığınız vardır. Bozuk kilitli pimapen açılmazsa herhangi bir tamirci çağırmadan önce kendi başınıza bazı çözümler üretebilirsiniz.

 • İlk olarak anahtar deliğine bir yağlayıcı sıkın. Paslanma veya tıkanıklık gibi sorunlar sebebiyle pimapen kapı açılmıyor olabilir. Kilidi yağladığınızda sorunu çözebilirsiniz.
 • Anahtarı ileri geri hareket ettirin. Hafif sağa ve sola çevirmeye çalışın. Yerinden oynamış kilit bileşenleri sebebiyle pimapen kapı düzgün kilitlenmiyor veya açılmıyor olabilir.
 • Balkon kapısı kilitlenmiyor veya açılmıyorsa kilidi manipüle edebilirsiniz. Kilit açma seti olarak bilinen maymuncuklardan kullanabilirsiniz. Çok zorladığınızda kilit zarar görebilir.
 • Pimapen kapı kilidi tamirinde basit düşünebilirsiniz. Pimapen balkon kapısı açılmıyorsa hafif güç kullanabilirsiniz. Kapı kolunu hafifçe iterek çevirmeye çalışabilirsiniz.

Pimapen kapı ve pencerelerinizde farklı sorunlar yer alabilir. Kilit bozulduğu için dışarıda kaldıysanız artık tek çareniz bir çilingir çağırmak olacaktır. PVC kapı kilitlenmiyor veya kilitlendiğinde açılmıyorsa deneyimli birinden tamir hizmeti alabilirsiniz.

Pimapen Balkon Kapı Kilidi Nasıl Açılır?

Pimapen balkon kapı kilidi tamiriyle uğraşmak en sinir bozucu durumlardan biridir. Özellikle pimapen kapı kilitlenmiyorsa ve değişim yapılacaksa baş ağrıtıcı olabilir. Pimapen kapı kilidi arızasını ortadan kaldırmak için ilk olarak mekanizmayı dikkatlice incelemeniz gerekir.

 • Pimapen kapı kilidini değiştirmeye karar vermeden önce bozuk kilidi incelemelisiniz. Kilitteki sorunu tespit etmek atacağınız diğer adımları belirlemenize yardımcı olacaktır.
 • Pimapen kapı açılmıyorsa nerede olursa olsun ilk olarak kilidi yağlamalısınız. Kilit sert olursa açılmaz ve daha farklı şikayetlerle karşılaşma olasılığınız artış gösterir.
 • Pimapen balkon kapısı açılmıyorsa kilidi manipüle edebilirsiniz. Ancak bunu her zaman kolayca yapamazsınız ve PVC kapı anahtarı boşa dönüyor gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.
 • Açılmasına rağmen balkon kapısı kilitlenmiyorsa farklı bir kilit sorunuyla karşı karşıya olabilirsiniz. Sorun büyükse pimapen kapı kilidi tamirinden yararlanmayı düşünmelisiniz.

Pimapen balkon kapısı açılmıyorsa veya PVC kapı kilitlenmiyorsa çözüm üretirken belirli hatalardan kaçınmalısınız. Tornavida veya bıçak gibi aletlerle kapıyı zorlamamalısınız. Eğer zorlarsanız daha yüksek maliyetli pimapen kapı kilidi tamiri yaptırmanız gerekebilir.

güvenilir pimapen kapı kilidi tamiri

Güvenilir Pimapen Kapı Kilidi Tamiri

Pimapen balkon kapısı kilidi bozulduysa değişimden önce tamir daha uygun bir seçim olabilir. Çünkü PVC kapı kilit mekanizması tamiri komple değişimden daha düşük maliyetlidir. Evde tamiri denerseniz kapıya zarar verebileceğinizden dikkatli olmanız gerekir.

Pimapen balkon kapı kilidi tamiri yaptıracağınız yeri iyi seçmeniz gerekir. Balkon kapısı kilitlenmiyor veya PVC kapı anahtarı boşa dönüyor gibi şikayetler yaygındır. Her pimapen ustası bu tip sorunlara çözüm bulabilir ama hepsi kaliteli işçilik gerçekleştirmeyebilir.

Pimapen kapı kilidi tamiri zor bir süreç değildir. Temel aletlerle onarım yapılabilir ama sorunun doğru tespit edilmesi önemlidir. Kapının işlevselliğini yeniden kazanabilmesi için gereken tek şey işlevsel onarımdır. Bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Pimapen kapı neden kilitlenmiyor?

Bir pimapen kapının düzgün kilitlenmemesinin pek çok farklı nedeni olabilir. Kilidin içerisinde kir ve mineral biriktiğinde mekanizma düzgün çalışmaz. Zaman içerisinde aşınma ve yıpranma olabilir. Ayrıca kilidin bileşenleri yerinden oynarsa kapı kilitlenmeyebilir.

Pimapen kapı kolu neden boşa dönüyor?

Pimapen kapı kolu ile kilit arasında etkileşimi sağlayan bileşenlerde sorun olursa kapı kolu boşa dönebilir. Ayrıca kolu kapıda sabit tutan vidalarda gevşeme yaşanabilir. Kolun boşa dönmesine neden olabilecek bir diğer durum ise aşınma sebebiyle mandalların zarar görmesidir.

Pimapen kapı anahtarı neden boşa dönüyor?

Kapı anahtarı zaman içerisinde aşınır ve hasar görebilir. Bu sebepten ötürü kilide tam olarak oturmazsa boşa dönebilir. Kilitte yer alan pim mekanizması bozulmuş olabilir. Ayrıca kilit içerisinde zamanla oluşabilen döküntüler anahtar boşa dönmesine sebebiyet verebilirler.

Pimapen Tamiri Hakkında Bilgi Edinin

Pimapen kapı kilidi tamiri dahil tüm hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin.
İşinizi şansı bırakmayın ve işinde profesyonel ustalarımıza güvenin.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
Hoş geldiniz!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?